Podstawowe wskazówki przy wynajmie pojazdu
Podstawowe wskazówki przy wynajmie pojazdu – wynajem auta jest powszechną częścią podróży, dlatego można pomyśleć, że proces będzie prosty i przejrzysty. Jednak nie zawsze tak jest. Wiele osób zastanawia się, czy trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Myślą też o tym, jak wygląda płacenie za tankowanie. Są zaniepokojeni przerażającymi opowieściami o fałszywych szkodach. Martwią się, jeśli sami podróżują, mają jechać do innego kraju lub czy potrzebują wszystkich dodatków, które oferują im konsultanci. Takie pytania praktycznie pojawiają się za każdym razem, gdy planujemy wynajem busa Szczecin lub samochód.
Przedpłata za benzynę
Opłaty za benzynę w formie przedpłaty jest odwołaniem się do naszej potrzeby nieskomplikowanej podróży. Odwołują się też do obaw, związanych ze spóźnieniem się na lot. Dodatkowe minuty dojazdu na lotnisko, zwiększają ryzyko spóźnienia. Dlatego firmy, zajmujące się wynajmem pojazdów, oferują nowe formy tankowania samochodów. Jeśli nie jesteśmy całkowicie pewni, czy wykorzystamy całe paliwo lub zdążymy spokojnie dojechać na lotnisko, nie dajmy się nabrać na takie rozwiązanie. Nawet opcja zapewniająca opłaty tylko za paliwo, które faktycznie zużywamy nie jest wcale tak atrakcyjna. Koszt zatankowania samochodu jest znacznie wyższy niż gdybyśmy zrobili to samodzielnie.
Kiedy najlepiej tankować?
Jeśli zdecydujemy się na Szczecin busy wynajem, najlepiej zatankować, natychmiast po jego odebraniu. Kiedy wyjeżdżamy z lotniska lub agencji, wynajmującej pojazdy, zwróćmy uwagę na lokalne stacje benzynowe i wybierzmy te, które są trochę oddalone. Okolice wokół lotniska mogą być mylące i nieznane, a na pewno nie chcemy jeździć w kółko, szukając stacji benzynowej przed odlotem. Nikt nie lubi presji czasu.
Czy kupić ubezpieczenie?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, pamiętajmy, że polisy mogą znacznie się różnić. Dlatego dokładnie przeanalizujmy poszczególne oferty. Zadzwońmy lub napiszmy do swojego ubezpieczyciela, aby wyjaśnił wszelkie wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, zasada jest taka, że ubezpieczenie naszego pojazdu rozciąga się również na wynajęty. Wynajem jest często uważany za zastępczy pojazd, zgodnie z polisą. Jeśli więc posiadamy kompleksową gwarancję na własny samochód, nasza polisa zapewni kompleksową ochronę wynajmowanego pojazdu.
Większość polis ubezpieczeniowych zapewnia skuteczną ochronę, nawet jeśli wynajmowany pojazd jest „lepszym” lub „cenniejszym” niż nasz własny samochód. Dlatego nie musimy martwić się o ubezpieczenie lub wynajęcie lepszego pojazdu. Pamiętajmy, że wypadek w wynajętym samochodzie zazwyczaj podnosi stawki, jeśli musimy zgłosić roszczenia do swojego ubezpieczyciela. Jeśli jednak nie mamy rozszerzonego ubezpieczonego, możemy zdecydować się na zakup ubezpieczenia.
Uszkodzenie pojazdu
Kiedy bus, którego wynajęliśmy, zostanie uszkodzony, stosujemy się dodatkowe opłaty, aby pokryć potencjalne utracone dochody, kiedy trafi do naprawy. Zazwyczaj jest to opłata w wysokości czynszu za jeden dzień dla tego pojazdu. Większość firm ubezpieczeniowych nie pokrywa tej opłaty. Musimy o tym pamiętać.
Ignorowanie potencjalnych aktualizacji ofert
Warto zarezerwować niedrogi samochód, a następnie zapytać o ulepszenia w wypożyczalni. Jest to najlepsze w okresie urlopowym. W ten sposób nie zostaniemy bez samochodu, a zawsze mamy później szansę na uzyskanie bezpłatnych lub bardzo przystępnych cenowo ulepszeń do pojazdu. W większości przypadków, agent w wypożyczalni samochodów ma dużą swobodę w ustalaniu stawek podwyższania standardu. Dlatego, jeśli zapyta nas o to, czy interesuje nas większy samochód, powiedzmy, że to zależy od ceny. Możemy wtedy często wynająć samochód znacznie większy i lepszy, przy minimalnych dodatkowych kosztach.
Organizacje turystyczne, program nagród i inne zniżki
Wiele programów członkowskich nawiązuje relację z firmami, wynajmującymi pojazdy. Należą do nich takie organizacje turystyczne, jak AAA, programy lotów liniowych, organizacje, dostosowane do wieku, jak AARP, a nawet niektóre grupy sportowe lub hobby. Koszty wynajmu auta są zazwyczaj wymienione na stronie internetowej organizacji. Jeśli płacimy składkę członkowską, możemy przed dokonaniem rezerwacji, znaleźć świetną ofertę.
Zbyt pobieżna inspekcja, przed zabraniem pojazdu
Kiedy mamy wziąć bus, sprawdźmy najpierw dokładnie z zewnątrz i wewnątrz pod kątem wszystkiego, co może być potencjalnie uznane za uszkodzenie. Poszukamy zadrapań, rysek, luźnych części, nieprawidłowo działających podnośników i lusterek. Miejmy oko na małe i duże problemy. Zazwyczaj wynajmujący sprawdzają, czy są zadrapania i skazy, myśląc, że na pewno nie ma dużych uszkodzeń. Jeśli chcemy skutecznie się chronić, zróbmy zdjęcia lub film samochodu.
Nie zostawiajmy niczego przypadkowi
Bądźmy ostrożni, gdy wyjmujemy samochód. Wyjmijmy swoje rzeczy, gdy oddajemy busa. Nie zostawiajmy też kluczyka w samochodzie, tylko oddajmy go bezpośrednio agentowi. Ponadto jeśli martwimy się o ewentualne uszkodzenia, poprośmy agenta o sprawdzenie pojazdu, zanim zakończmy współpracę. Zróbmy zdjęcia lub film, zanim oddamy bus. Wtedy możemy lepiej chronić się przed ewentualnymi roszczeniami.