Dofinansowania do myjni samochodowej
Dofinansowania do myjni samochodowej – masz w planach założenie myjni samochodowej bezdotykowej? Czy taki biznes rzeczywiście może „wypalić” w praktyce? Bez wątpienia mocnym argumentem przemawiającym za zainteresowaniem się tym tematem jest to, że można uzyskać rozmaite dofinansowania. Jakie opcje są dostępne? Czy początkowe inwestycje są duże?
Myjnia samochodowa bezdotykowa: dlaczego warto otworzyć?
Relatywnie dużo osób decyduje się na taki biznes. Wbrew temu, co niektórzy sądzą na ten temat, własna myjnia samochodowa to szansa na osiąganie atrakcyjnych zysków w sposób pasywny. A taki właśnie model zarabiania pieniędzy jest szczególnie popularny. Dlaczego tak się jednak dzieje? Pasywne pomnażanie pieniędzy nie wymaga od inwestorów zbyt wielkich nakładów czasowych. Do tego grona można zaliczyć np. czerpanie korzyści z wynajmu. Na początku trzeba oczywiście dać ogłoszenie, ustalić warunki i podpisać umowę itp. Potem właściciel nieruchomości będzie zaś otrzymywał co miesiąc pieniądze. Bez większego trudu i wysiłku. W przypadku myjni samochodowej sytuacja jest dość podobna. Co jeszcze skłania ludzi do zainwestowania własnych środków w ten model biznesowy? Własna myjnia samochodowa bezdotykowa to szansa na szybki zwrot z zainwestowanych pieniędzy. Szczególnie że możesz liczyć na dofinansowania (o nich dowiesz się zaś więcej w dalszej części dzisiejszego artykułu). Jak dużo można zarabiać na tym biznesie? Oczywiście, trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. To zależy bowiem od wielu czynników. Ważne są na pewno dobra lokalizacja i umiejętne promowanie biznesu (zwłaszcza na samym początku). Eksperci zaznaczają, że własna myjnia samochodowa to szansa na zyski wynoszące od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN w skali miesiąca. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taki model biznesowy? Możesz tutaj oszczędzić sporo czasu. Jeśli coś się popsuje, to takimi zadaniami zajmuje się serwis. Na pewno prywatna myjnia samochodowa to świetna opcja pozwalająca na zwiększenie przychodów z aktualnie prowadzonej działalności. Masz obecnie warsztat samochodowy? A może sklep motoryzacyjny? Jeśli tak, to możesz dodatkowo otworzyć ten biznes. Będzie on zaś znakomitym uzupełnieniem dla obecnie prowadzonych firm. Nie da się zaś ukryć, że Klienci chętniej odwiedzają takie miejsca, które zapewniają nie tylko profesjonalne, ale także uniwersalne usługi.
Na jakie dofinansowania można liczyć?
Są rozmaite sposoby, by otworzyć myjnię samochodową. Oczywiście, najlepiej byłoby mieć własne środki finansowe na ten biznes. Wtedy można szybko go otworzyć i zacząć prężnie działać. W tym momencie nie posiadasz jednak wolnych pieniędzy, aby można było je zainwestować w ten biznes? Są tutaj na szczęście inne sposoby. Niektórzy decydują się na model franczyzowy. Opiera się to na współpracowaniu ze znanymi markami, które mają np. sieć własnych myjni samochodowych. Na terenie konkretnego regionu lub nawet całego kraju. Wówczas powinieneś mieć tylko odpowiednie miejsce do prowadzenia tej działalności (musisz być właścicielem np. konkretnej działki). Model franczyzowy ma swoje plusy (niskie inwestycje początkowe), ale też pewne minusy (nie jesteś tutaj do końca szefem i wiele spraw musisz uzgadniać z „górą”, dodatkowo podział zysków nie zawsze jest korzystny). Sporo osób decyduje się zatem działać na własną rękę. W takiej sytuacji bardzo przydają się rozmaite dofinansowania. Można się ubiegać np. o środki z Unii Europejskiej. W ramach tego zagadnienia możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy PLN. Jakie są jeszcze tutaj inne możliwości? Warto udać się do swojego Urzędu Pracy i zapytać, jakie są w tym momencie opcje. Dofinansowania na tym polu są mniejsze, ale także wynoszą około kilkadziesiąt tysięcy PLN. Trzeba dodać, że na szczególne względy (i większą pomoc finansową) mogą liczyć osoby bezrobotne lub takie, które np. w ciągu ostatniego roku nie miały otwartej żadnej innej działalności gospodarczej.
Polecamy szczególnie:
Ile to wszystko może kosztować?
Czy kwota dofinansowania wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów? To zależy przede wszystkim od inwestora. Dlatego warto to wszystko bardzo dokładnie przemyśleć. Koszty są zależne od wielu czynników. Szczególnie znaczenie ma tutaj liczba obiektów. Im więcej stanowisk, tym więcej pieniędzy trzeba wydać na sam początek. Potem jednak zwrot z inwestycji (zwłaszcza w przypadku dobrej lokalizacji) powinien być szybszy. Szacuje się, że koszt otwarcia jednego stanowiska to około 200 000 PLN. Są jednak pewne sposoby, by zredukować wydatki w tym temacie. Można np. kupować używane sprzęty i akcesoria, które są potrzebne do takiego właśnie biznesu. Wtedy wydatki będą zdecydowanie niższe. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, aby zdecydować się na takie urządzenia itp. które są cały czas minimum dobrej jakości. Po to, by nie okazało się np. za kilka miesięcy, że początkowe oszczędności… skończą się jeszcze większymi wydatkami w niedalekiej przyszłości. Dlatego każda decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Jeśli nie masz doświadczenia, to warto skonsultować się np. z członkiem rodziny, który prowadzi już jakąś firmę itp.