Australia – dlaczego warto

Australia - dlaczego warto

Australia jest doskonałym miejscem dla miłośników gadów. Ma dużą populację węży i ??choć wielu z nich nie są zabójcze dla ludzi, to dobra liczba. Co dziwne, choć bardzo niewiele zgonów związanych wąż są zgłaszane każdego roku tam. Jeśli wybrać się na pieszą, można zobaczyć niektóre z tych interesujących węży. Wystarczy pamiętać, aby nie patrzeć i dotykać.

Bo to jest tak jadowity, najbardziej haniebnych australijski wąż jest Taipan. To może wzrosnąć do prawie 10 stóp długości. Jeden z nich, nadmorskiej Taipan jest rodzimy na północno-wschodnim wybrzeżu niedaleko Queensland. Jest uważany za trzeci śmiertelny wąż na świecie, a jeśli ugryziony przez jednego, śmierć może nastąpić w ciągu 30 minut. Na szczęście naukowcy opracowali anty-jadu, aby zapobiec, że jeśli podawane wystarczająco szybko. Jeśli ten wąż gryzie cię, że lepiej nadzieję, że masz anty-jad z wami, albo że jesteś mniej niż pół godziny z dala od pomocy medycznej.

Kontynent jest domem dla wielu węży morskich, too. Jeden rodzaj tego niebezpiecznego gada jest Olive Sea węża, który jest jadowity. Ten wąż może wzrosnąć do ponad 6 stóp długości i ma silne, brązowo zabarwionych organizmowi odcieniach bzu. Preferuje rafy koralowe, laguny i skalistych brzegów w rejonie północnej Australii. To jest rzadkością na to, aby zaatakować, ale będzie, jeśli czuje się zagrożona.

W Australii Zachodniej, mogą wystąpić potencjalnie śmiertelną Dugite. W odróżnieniu od wielu innych węży występujących w odległych obszarach, ten odwiedza obszary zamieszkane przez ludzi, nawet podwórkach. Jest to niefortunne, ponieważ są one tak niebezpieczne. Kobiety nie mają żadnych problemów z jedzeniem samców, więc na pewno nie zawaha się ugryźć człowieka – zwłaszcza podejrzewający dziecko.

Północne Australia ma węża, który rośnie do 10 stóp długości i dostaje tak gruba jak tłuszczu końcu kijem baseballowym. To jest król brązowy wąż, i to jest bardzo jadowite i niebezpieczne; tak bardzo, że ludzie nie mogą zbliżyć się do niego na tyle, by go zabić za pomocą narzędzia ogrodnicze: Muszą kamienia go lub strzelać.

Ta lista ciekawych węże Australii jest dobry początek należy zdecydować, aby przejść na zamiatacz ulic polować dla nich. Są to bynajmniej nie wszystkie węże z tego regionu, a na pewno nie wszystkie z tych, które są trujące. Biorąc pod uwagę, że istnieją gatunki jadowitych bardziej tam niż non-jadowity, byś zrobił dobrze nosić wysokie, grube buty na wycieczce.

Stephen, miłośnik zwierząt i rzecznikiem odpowiedzialności za środowisko naturalne, posiada egzotyczny sklep zoologiczny i podaży. Ma wiele węży na sprzedaż, a on sprzedaje również egzotyczne gady i płazy. Proszę odwiedzić jego stronę już dziś.

http://torby.pro/oferta/torebki-foliowe
– autor artykułu